Nowy numer 37/2021 Archiwum

Ks. prof. Kempa: Absolwentów Wydziału Teologicznego UŚ chcą zatrudniać także służby mundurowe

Absolwentów Wydziału Teologicznego UŚ chcą zatrudniać także służby mundurowe – powiedział w Radiu eM ks. dr hab. Jacek Kempa, profesor UŚ, dziekan WTL UŚ. Wyjaśnił, że dużym zainteresowaniem na rynku pracy cieszą się pod tym względem absolwenci kierunku nauki o rodzinie.

Jak powiedział ks. prof. Jacek Kempa, okres pandemii był dla środowiska naukowego początkowo czasem szoku i spontanicznego zmagania się z wyzwaniami, ale już ostatni rok akademicki nauczył bycia cierpliwym i wytrwałym. - Wydaje się, że pracownicy poradzili sobie z wyzwaniem - ocenił ksiądz dziekan.

Nawiązując do niedawnej rocznicy utworzenia Uniwersytetu Śląskiego (8.06), gość Radia eM podkreślił, że działający w ramach tej uczelni Wydział Teologiczny spełnia wszystkie warunki formalne na wysokim poziomie, by w pełni uczestniczyć w życiu naukowym. Dodał, że WTL ma przed sobą szczególne wyzwania, aby swoimi narzędziami uczestniczyć w debacie o Kościele, w analizie jego sytuacji i roli w społeczeństwie, m.in. w pracy nad procesem synodalnym, do którego zachęca papież Franciszek.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama