Nowy numer 07/2024 Archiwum

Abp Skworc zaprasza mężczyzn do Piekar Śląskich

Metropolita katowicki przesłał do parafii archidiecezji komunikat, w którym zachęca do pielgrzymowania do Matki Bożej Sprawiedliwości i Miłości Społecznej.

Tradycyjna pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do piekarskiego sanktuarium odbędzie się w niedzielę 30 maja. Po rocznej przerwie spotkanie będzie miało miejsce ponownie na piekarskim wzgórzu.

„Razem z Maryją oddamy cześć miłosiernemu Bogu, prosząc Go o oddalenie od nas epidemiologicznego zagrożenia oraz o przywrócenie osobom chorującym łaski zdrowia. Bożej Opatrzności powierzymy: ludzi pracy, samorządowców, kadrę naukową śląskich uczelni, młodzież i osoby rozeznające powołanie do służby kapłańskiej” – napisał w komunikacie abp Skworc.

Ze względu na wciąż niestabilną sytuację epidemiologiczną w regionie, liczba pielgrzymów obecnych na piekarskim wzgórzu została ograniczona do 10 tys. osób. Wierni powinni wcześniej zgłosić chęć udziału w pielgrzymce w parafiach w celu otrzymania specjalnej opaski umożliwiającej wejście do wyznaczonych sektorów. Pielgrzymi zobowiązani będą także do zachowania dystansu i używania maseczek.

Wydział Duszpasterski katowickiej kurii zachęca do pielgrzymowania indywidualnego i rodzinnego, szczególnie osoby zaszczepione i tych, którzy w ostatnim czasie pokonali chorobę. W tym roku nie planuje się organizowanie pielgrzymek pieszych.

Pozostający w domach mogą uczestniczyć w wydarzeniu poprzez transmisje telewizyjną (TV Polonia i TVP Katowice) oraz radiową (Radio eM i Radio Katowice).

Abp Skworc zaprasza mężczyzn do Piekar Śląskich   Program pielgrzymki.

Na następnej stronie cały tekst zaproszenia:

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy