Nowy numer 24/2021 Archiwum

Abp Skworc: Wniebowstąpienie Pańskie to promocja ludzkiej natury

- Wniebowstąpienie Pańskie to promocja ludzkiej natury - wyjaśnił w Radiu eM abp Wiktor Skworc przed uroczystością Wniebowstąpienia, przypadającą w niedzielę 16 maja.

Metropolita katowicki przypomniał słowa z Mszy św.: „Wyniósł do chwały po Jego prawicy zjednoczoną ze sobą ludzką naturę”. Arcybiskup dodał, że Jezus jednak pozostał cały czas w Kościele i jest w szczególny sposób obecny z nami w Eucharystii i stąd tęsknota za Jezusem, to tęsknota za Eucharystią.

Abp Wiktor Skworc podkreślił też, że po ostatnich nawałnicach na południu Śląska do pośpieszenia z pomocą są gotowe Caritas w parafiach i całej diecezji.

Zapraszając do świętowania jubileuszy małżeńskich w niedzielę 23 maja metropolita zaznaczył, że jest to wielka promocja rodziny budowanej na związku mężczyzny i kobiety.

Zaprosił także do udziału w męskiej pielgrzymce do Matki Bożej w Piekarach Śląskich w ostatnią niedzielę maja. Przypomniał jednak, że wciąż obowiązujące obostrzenia sanitarne ograniczają do ok. 10 tysięcy liczbę uczestników, którzy będą mogli przebywać na piekarskim wzgórzu. Dlatego poprosił chętnych o kontakt ze swoją parafią.

"Rozmowa poranka" do posłuchania:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama