Nowy numer 24/2021 Archiwum

Co w numerze? #18

57 dzieci przystąpi w tym roku do I Komunii św. w Świętochłowicach-Zgodzie. Proboszcz powiedział im, że jeszcze jedna dziewczynka będzie miała z nimi uroczystość: Helenka, która przyjęła tu I Komunię... dokładnie sto lat temu.

W najnowszym numerze "Gościa Niedzielnego" przypominamy o rocznicy przyjęcia I Komunii św. przez kandydatkę na ołtarze: s. Dulcissimę. - W dniu pierwszej spowiedzi mała Helenka dostała w konfesjonale od swojego proboszcza zadanie, żeby wybudować w swoim sercu dla Pana Jezusa piękną kapliczkę - opowiada ks. Bogusław Jonczyk, proboszcz parafii św. Józefa w Świętochłowicach-Zgodzie. - Proboszcz mówił: „Mamy piękny kościół, popatrz. Wyobraź sobie, że taki kościółek zbudowałabyś Panu Jezusowi” - dodaje. Więcej w artykule Przemysława Kucharczaka "Dziecko buduje kapliczkę".

- Jeszcze w Indonezji marzyłem, żeby zobaczyć śnieg. Okazał się nie taki, jak myślałem. Za zimny! - mówił w rozmowie z GN ojciec Julius Dionisus Dua, pochodzący z Indonezji. O czym marzył i dlaczego postanowił zostać werbistą, piszemy w artykule "Z wulkanu na Śląsk".

- Po wielu latach pamięć się zaciera. Właśnie dlatego zrobiliśmy tę wystawę, żeby historię powstań śląskich ocalić od zapomnienia, a młodym o niej opowiedzieć - wyjaśnia kurator Teresa Wodzicka. W najnowszym numerze GN zapraszamy do odwiedzenia wystawy "Kraina czarnych diamentów. Stulecie powstań śląskich". Prace na nią stworzyło 14 artystów związanych z naszym regionem.

W numerze 18. odwiedzamy również działającą od 20 lat ochronkę w Piekarach Śląskich. - My nie szukamy tych dzieci, one same nas znajdują - wyjaśnia s. Goretti, dyrektorka ochronki. - Każdego popołudnia przychodzą, odrabiają lekcje, bawią się, często wspólnie pieczemy - mówi. Więcej o działalności tego miejsca w najnowszym numerze GN.

Oprócz tego w tym wydaniu wspominamy zmarłego ks. Alfreda Wlokę, emerytowanego proboszcza w Radlinie-Biertułtowach i przewodniczącego Kapituły Katedralnej Katowickiej, oraz przypominamy o modlitwie za duchownych męczenników II wojny światowej.

Numer 18. "Gościa Niedzielnego" z "Gościem Katowickim" jest już dostępny w sprzedaży w parafiach, punktach stacjonarnych oraz w e-wydaniu (uwaga - przed zakupem wybierz dodatek katowicki w górnym lewym rogu strony - po kliknięciu w napis "Gość wydanie główne").

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama