Chorzów. Akcja "Zaszczep się w majówkę" w Parku Śląskim przekroczyła oczekiwania

Tłumy chętnych ustawiły się od sobotniego rana w kolejce do punktu szczepień w Parku Śląskim w Chorzowie, uruchomionego w ramach akcji "Zaszczep się na majówkę". Dziś, 1 maja, zaszczepiło się tysiąc osób. Jutro szansa dla kolejnych chętnych.

W Parku Śląskim już od 5 rano ustawiały się kolejki, o 7.30, na pół godziny przed otwarciem punktu, było już ok. 300 osób. Przed południem kolejka liczyła już około 900 osób.

- Zainteresowanie akcją przekroczyło nasze oczekiwania. Cieszymy się, że jest takie zainteresowanie szczepieniami, świadczy to o tym, że ludzie chcą się szczepić i czują tę odpowiedzialność. Jednak nie chcemy też, by stali kilka godzin w kolejce, by potem dowiedzieć się, że nie zostaną zaszczepieni - powiedziała PAP rzeczniczka wojewody śląskiego Alina Kucharzewska.

Punkt w Parku Śląskim ma do dyspozycji 2,5 tys. dawek szczepionki na cały majowy weekend. Dlatego dziś mogło maksymalnie zaszczepić się tysiąc osób. Reszta odeszła z kwitkiem, ale jutro i pojutrze, 2 i 3 maja, mogą spróbować ponownie.

Tych, którzy nie wymagają pilnego szczepienia, przedstawiciele wojewody śląskiego zachęcają do normalnej rejestracji - np. za pośrednictwem infolinii, dowiedzą się wtedy o dostępnych terminach szczepień. - Nie są one już tak odległe - zaznacza Kucharzewska.

« 1 »