Nowy numer 15/2024 Archiwum

Co w numerze? #17

Na pomniku Wojciecha Korfantego w Warszawie zostały dopisane słowa: "Syn ziemi śląskiej". Piszemy o tym w nr. 17. "Gościa Katowickiego", który jest już w sprzedaży.

O Korfantym i rocznicy jego śmierci pisze w nr. 17. "Gościa Katowickiego" ks. Tomasz Wojtal.

Trwa budowa Panteonu Górnośląskiego. O kolejnych postaciach, które zostaną w nim upamiętnione, możemy przeczytać w tekście Marty Sudnik-Paluch "Punkt wyjścia". Ta sama autorka informuje o planach reaktywacji w Katowicach Archidiecezjalnego Ośrodka Adopcyjnego.

Znajdziesz tu również teksty o pożegnaniu legendy archidiecezji katowickiej ks. Władysława Basisty oraz o kościele św. Józefa na Załężu w Katowicach. Powstała ona jako upamiętnienie co najmniej 105 górników, którzy zginęli w 1896 roku w straszliwej katastrofie na kopalni Kleofas. Więcej w tekście "Świątynia po tragedii".

Jest też materiał o nowym punkcie na mapie Knurowa, w którym można odpocząć na wycieczce - to tekst "Power dla społeczności".

Numer 17. "Gościa Niedzielnego" z "Gościem Katowickim" jest już dostępny w sprzedaży w parafiach, punktach stacjonarnych oraz w e-wydaniu (uwaga - przed zakupem wybierz dodatek katowicki w górnym lewym rogu strony - po kliknięciu w napis "Gość wydanie główne").

Przegląd Gościa Katowickiego

Przegląd wydania ogólnego

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy