Nowy numer 39/2023 Archiwum

Warszowice. Caritas Archidiecezji Katowickiej pomoże rodzinie, której dom spłonął w pożarze

Do solidarności z pogorzelcami zachęca arcybiskup Wiktor Skworc. Chodzi o sześcioosobową rodzinę z Warszowic, która straciła dach nad głową - w wyniku pożaru. Zbiórkę zorganizowali też mieszkańcy.

O wsparcie materialne dla pogorzelców z Warszowic zaapelował metropolita katowicki - arcybiskup Wiktor Skworc. Przypomnijmy: w czwartek, w wyniku pożaru, sześcioosobowa rodzina straciła dach nad głową. Pomieszczenia gospodarcze spłonęły doszczętnie, ale uszkodzony dom być może uda się wyremontować. Wsparcie dla poszkodowanych można przekazywać poprzez konto Caritas Archidiecezji Katowickiej - z dopiskiem "Warszowice".

Mówi ksiądz Łukasz Stawarz, dyrektor katowickiej Caritas:

Jak wskazuje ksiądz Damian Krosny z parafii świętego Mikołaja w Warszowicach:

Warszowice. Caritas Archidiecezji Katowickiej pomoże rodzinie, której dom spłonął w pożarze   Jest szansa, że w tym domu będzie można jeszcze zamieszkać Marcin Iciek / Radio eM

W Warszowicach trwa akcja pomocy dla rodziny, która w wyniku pożaru straciła swój dom

Pożar wybuchł w czwartek wieczorem. W akcji gaśniczej brało udział 16 zastępów straży pożarnej. Justyna Nagiel, której dobytek spłonął, wskazuje, że wiele osób oferuje swoje wsparcie:

Nikt nie ucierpiał, ale straty materialne są bardzo duże. Relacjonuje Beata Cyganek z Urzędu Gminy w Pawłowicach:

Rodzina otrzymała pomoc ze strony gminy, z parafii a także od sąsiadów. Poszkodowanych można wesprzeć przez Caritas Archidiecezji Katowickiej. Tutaj szczegóły.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast