Nowy numer 20/2024 Archiwum

Archidiecezja. Nowy kanonik honorowy

W Niedzielę Dobrego Pasterza abp Wiktor Skworc wręczył nominację na kanonika honorowego Kapituły Katedralnej ks. Gerardowi Gulbie.

Do spotkania doszło w parafii w Maciejkowicach, gdzie emerytowany proboszcz parafii NSPJ w Mysłowicach od kilkunastu lat pomaga duszpastersko.

W liście nominacyjnym czytamy: "W uznaniu zasług dla Kościoła Katowickiego, mając na uwadze posługę duszpasterską w parafiach archidiecezji, w szczególności na urzędzie proboszcza parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Mysłowicach, a także pełnienia przez trzy kadencje funkcji dziekana dekanatu Mysłowice, jak również innych odpowiedzialnych zadań (...) mianuję księdza kanonikiem honorowym Kapituły Katedralnej Katowickiej".

W bieżącym roku ks. Gulba kończy 80 lat i obchodzi 55. rocznicę święceń kapłańskich.

Wizyta w Maciejkowicach była także okazją do spotkania z tamtejszym proboszczem ks. Pawłem Bulem.

Gerard Gulba urodził się 28 kwietnia 1941 r. w Piekarach Śląskich. Święcenia kapłańskie przyjął 5 czerwca 1966 r. w Katowicach. W 1976 r. został wikariuszem ekonomem parafii Świętych Apostołów Filipa i Jakuba w Żorach. W latach 1976-1978 był proboszczem w Skoczowie. W 1978 r. został mianowany proboszczem parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Mysłowicach. W latach 1984-2002 był dziekanem dekanatu Mysłowice. W 2007 r. przeszedł na emeryturę. Zamieszkał w parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Rozalii w Maciejkowicach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy