Region. Solidarni z poszkodowanymi z Warszowic

W specjalnym komunikacie metropolita katowicki podziękował za gesty solidarności z rodziną, która ucierpiała w wyniku pożaru w Warszowicach. Zachęcił do dalszego wsparcia i wspólnego działania.

Wprawdzie żadna z osób, które przebywały na posesji, nie odniosła obrażeń, niemniej jednak ich dobytek materialny uległ zniszczeniu. Wsparcie poszkodowanych w obliczu tak wielkiej tragedii jest wyrazem naszej ludzkiej solidarności, a jednocześnie realizacją chrześcijańskiego przykazania miłości bliźniego - napisał w komunikacie opublikowanym na stronie archidiecezji katowickiej abp Skworc.

Metropolita podziękował proboszczowi parafii św. Mikołaja w Warszowicach za zorganizowanie zbiórki na rzecz poszkodowanych. Zbiórka ta zostanie przeprowadzona przed kościołem w najbliższe niedziele. - „Bóg zapałać” za okazaną pomoc. Niejednokrotnie pokazaliśmy, że w obliczu ludzkiej tragedii potrafimy się zjednoczyć i wspólnie działać. Ufam, że tak samo będzie także w przypadku rodziny z Warszowic - podsumował.

Wierni archidiecezji mogą pomóc rodzinie z Warszowic, wpłacając ofiary na konto Caritas Archidiecezji Katowickiej.

Do pożaru doszło w czwartek 22 kwietnia w godzinach wieczornych. Jak informowała rzeczniczka komendanta śląskiej straży pożarnej młodsza brygadier Aneta Gołębiowska, zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego i gospodarczego napłynęło do strażaków o godz. 20.17. Na miejsce ściągnięto łącznie 16 zastępów straży pożarnej. - Pożar rozprzestrzenił się z budynku gospodarczego na poddasze budynku mieszkalnego, jednopiętrowego. Spaleniu uległ w całości dach budynku gospodarczego oraz nadpalony został dach na budynku mieszkalnym przybudowanym do części gospodarczej - zrelacjonowała rzeczniczka.

Jak powiedział nam miejscowy proboszcz, poszkodowani to 6-osobowa rodzina - dziadkowie, rodzice z dwójką dzieci w wieku szkolnym. - Dziadek był długoletnim kościelnym. Zna go praktycznie cała wieś. W ubiegłym roku otrzymał medal „Pro Christi Regno”, przyznawany przez metropolitę katowickiego „za zasługi w dziele budowania Królestwa Bożego w archidiecezji katowickiej" - podkreślił proboszcz.

Rodzinie udzielona została pomoc dzięki zaangażowaniu sąsiadów i lokalnych władz.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..