Katowice. Punkt szczepień powszechnych gotowy do działania

Punkt szczepień powszechnych w Katowicach powstał w hali ośrodka tenisowego MOSiR przy ulicy Szopienickiej 70 w Janowie. Fundusz Zdrowia w piątek 23 kwietnia zakończył jego odbiory techniczne.

Punkt rozpocznie szczepienia prawdopodobnie z początkiem maja. Będzie mogło odbywać się tutaj ponad 500 szczepień dziennie. - Jeżeli będzie potrzeba, aby utworzyć kolejne punkty do wykonywania szczepień, to jesteśmy do tego przygotowani - deklaruje Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Na potrzeby punktu wykonywania szczepień została zaadaptowana hala ośrodka tenisowego MOSiR. Wewnątrz znajduje się 6 specjalnie skonstruowanych kabin, w których personel medyczny będzie szczepił umówione osoby.

Dodatkowo utworzona została rejestracja, duża przestrzeń dla oczekujących na swoją kolej, oraz osobna część poszczepienna, w której każda osoba po szczepieniu będzie proszona o pozostanie przez ok. 15 minut pod okiem medyków, na wypadek niepożądanych odczynów po wykonaniu zabiegu.

Katowice. Punkt szczepień powszechnych gotowy do działania   Wnętrze punktu szczepień. UM Katowice

Przy budynku hali wydzielony został parking dla przyjeżdżających na szczepienie i powstały także tymczasowe przystanki autobusowe. 

Szczepienia w hali ośrodka tenisowego MOSiR w Janowie będą się odbywały od poniedziałku do soboty, w godzinach od 8.00 do 18.00. Planowana liczba wykonywanych szczepień to minimum 3000 tygodniowo. Punkt rozpocznie procedurę szczepień prawdopodobnie z początkiem maja. Miasto jest w pełnej gotowości do działania i może rozpocząć szczepienia jeszcze w kwietniu, jednak wszystko zależy od terminów dostaw oraz liczby szczepionek.

Oprócz punktu w Janowice w Katowicach działa 61 punktów szczepień, w tym jeden w szpitalu tymczasowym w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Wykaz wszystkich punktów dostępny jest na stronie www.koronawirus.katowice.eu oraz na stronie www.gov.pl/web/szczepimysie.

Z myślą o osobach, których stan zdrowia uniemożliwia samodzielne dotarcie do stacjonarnego punktu szczepień lub skorzystanie z transportu organizowanego przez jednostki samorządu terytorialnego, stworzono mobilny punkt szczepień. Mieszkaniec, który chciałby skorzystać z możliwości zaszczepienia się w domu, musi w pierwszej kolejności skontaktować się ze swoją poradnią lekarza rodzinnego. Następnie lekarz zgłasza zapotrzebowanie na zaszczepienie pacjenta do Szpitala Murcki, który kontaktuje się z pacjentem w celu umówienia terminu szczepienia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..