Nowy numer 15/2024 Archiwum

Ks. dr Marek Panek: Seminarium duchowne w Katowicach rozpoczyna rekrutację, już są pierwsi kandydaci

Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach rozpoczyna rekrutację, już są pierwsi kandydaci - powiedział w Radiu eM ks. dr Marek Panek, rektor WŚSD. Przed nami (25.04) Niedziela Dobrego Pasterza i Tydzień Modlitw o Powołania.

Jak przypomniał rektor Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego, decyzja o wstąpieniu do seminarium jest dopiero początkiem rozeznawania powołania, któremu ma służyć okres propedeutyczny. Dodał, że podczas trwającego właśnie roku propedeutycznego spośród 16 odbywających go mężczyzn, siedmiu postanowiło się wycofać. Wszyscy jednak podkreślali, że to był dla nich dobry okres.

Gość „Rozmowy poranka” zauważył, że Niedziela Dobrego Pasterza będzie też Niedzielą Budzenia Powołań, czyli tego dnia klerycy WŚSD odwiedzą kilkanaście parafii, w których będą dawać świadectwo swojej wiary i powołania. Do tej tradycji wspólnota katowickiego seminarium powraca po rocznej przerwie, spowodowanej pandemią koronawirusa.

– Powołanie jest tajemnicą spotkania człowieka z Bogiem i wymaga duchowego wsparcia całej wspólnoty Kościoła, która do funkcjonowania potrzebuje księży. O powołania trzeba się starać – zaznaczył ks. dr Mrek Panek, podkreślając, że w nadchodzącym tygodniu właśnie modlitwa jest szczególnie potrzebna.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy