Region. Szczepienia w województwie przyspieszają

Jak ocenia wojewoda Jarosław Wieczorek, w województwie śląskim możliwe jest podawanie 1 mln dawek miesięcznie.

Mieszkańcom województwa śląskiego podano do piątku 951 781 dawek szczepionki przeciw COVID-19. Dwie dawki przyjęło prawie 250 tys. osób. - Szczepienia w naszym regionie nabrały dużego przyśpieszenia w ostatnich dwóch tygodniach. Są dni, kiedy jesteśmy w stanie zaszczepić ponad 30 tys. osób na dobę - powiedział wojewoda śląski Jarosław Wieczorek.

Poinformował, że w poniedziałek w hali widowiskowo-sportowej w Bielsku-Białej zostanie otwarty pilotażowy punkt szczepień powszechnych. Takie punkty są obecnie uruchamiane w całym kraju przy aktywnym współudziale samorządów lokalnych.

Nie wykluczył, że w regionie powstaną także punkty szczepień typu drive-thru, ale na razie - jak zaznaczył - przygotowywane są punkty stacjonarne. Mówił, że w województwie śląskim możliwe jest podawanie nawet 1 mln dawek miesięcznie, ale kluczowe w tym procesie są dostawy preparatu i wola mieszkańców, którzy zdecydują się zaszczepić. W ostatniej dobie Śląskiem podano ponad 30 tys. dawek szczepionki przeciw COVID-19.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..