Archidiecezja. Podsumowanie kapłańskiej jałmużny postnej

240 tys. zł na Szpital im. św. Józefa w Mikołowie zebrali księża archidiecezji katowickiej w ramach kapłańskiej jałmużny postnej. O wsparcie placówki poprosił ich w Wielkim Poście abp Wiktor Skworc.

Metropolita katowicki w specjalnym komunikacie przesłanym do księży dziękuje im za przekazane darowizny i informuje, że zebrana kwota (240 tys. zł) została przelana na konto Zgromadzenia Sióstr Boromeuszek z przeznaczeniem na działalność szpitala.

„Księżom, którzy w duchu braterskiej jedności i zrozumienia solidaryzowali się z potrzebami Szpitala św. Józefa, składam serdeczne »Bóg zapłać« i dedykuję słowa Pana Jezusa skierowane do bogatego młodzieńca: »Jeśli chcesz być doskonały, idź, sprzedaj, co posiadasz, i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie. Potem przyjdź i chodź za Mną!« (Mt 19,21)” – czytamy w komunikacie.

Arcybiskup darczyńcom życzy obfitości łask paschalnych i dalszego wytrwałego naśladowania naszego Pana i Mistrza.

Szpital św. Józefa w Mikołowie jest najstarszym szpitalem w mieście i w tym roku mija 120 lat, odkąd leczeni są w nim mieszkańcy miasta, powiatu mikołowskiego, a także innych miejscowości. Zgromadzenie, po przejęciu na nowo szpitala w 1998 r., zainwestowało wielkie pieniądze, dostosowując szpital do aktualnych wymagań. W ostatnich latach wybudowano tam nowoczesny blok operacyjny z centralną sterylizatornią i pracownią endoskopii oraz nową izbę przyjęć.

Szpital w ramach kontraktu otrzymuje stosunkowo skromne środki z Narodowego Funduszu Zdrowia. Trudną sytuację finansową pogłębia jeszcze obecna sytuacja związana z pandemią.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..