Abp Skworc dziękuje pracownikom służby zdrowia za narażanie zdrowia i życia

Abp Wiktor Skworc napisał list z podziękowaniem dla pracowników służby zdrowia. "Wraz z całym Kościołem na Górnym Śląsku modlę się za Was wszystkich o Bożą pomoc i łaskę cierpliwej wytrwałości w walce z niewidzialnym wrogiem" - napisał.

Arcybiskup katowicki wystosował specjalne słowo do pracowników służby zdrowia z okazji przypadającego 7 kwietnia Światowego Dnia Pracownika Służby Zdrowia. Złożył im wyrazy uznania i podziękował.

"Od ponad roku ponosicie dodatkowy wysiłek, związany z walką z epidemią COVID-19. Każdego dnia z poświęceniem i oddaniem walczycie o ten cenny dar, jakim jest ludzkie życie. Udzielacie pomocy w stanach zagrożenia zdrowia i niesiecie nieocenioną pomoc ludziom w dramatycznych dla nich okolicznościach. Nie sposób znaleźć słów, aby wyrazić szacunek i wdzięczność za Wasze poświęcenie oraz fizyczny i psychiczny wysiłek na rzecz chorych i cierpiących. Pozostając na »pierwszej linii frontu« i walcząc o życie innych, realizujecie swoją misję i swoje powołanie, niejednokrotnie narażając własne zdrowie i życie" - napisał abp Wiktor Skworc.

Zwrócił też uwagę, że chrześcijańska tradycja medyczna zawsze czerpała inspirację z przypowieści o miłosiernym Samarytaninie i z samego przykładu Chrystusa. Zapewnił: "Wraz z całym Kościołem na Górnym Śląsku modlę się za Was wszystkich o Bożą pomoc i łaskę cierpliwej wytrwałości w walce z »niewidzialnym wrogiem« i o potrzebne siły do zajmowania się chorym człowiekiem, posiadającym zawsze swoją godność i prawa".

Abp Skworc pobłogosławił pracownikom służby zdrowia. Polecił ich opiece Matki Bożej i świętego Łukasza, ich patrona.

Cały list abp. Skworca - na następnej stronie.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..