Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Archidiecezja. Oazowe wsparcie chorych na COVID-19

Moderator Ruchu Światło-Życie w archidiecezji katowickiej zachęca do wsparcia chorych przez przygotowanie specjalnych kartek na Niedzielę Miłosierdzia.

Ksiądz Waldemar Maciejewski swój apel o kartki dla chorych opublikował na Facebooku. Poprosił oazowiczów, i nie tylko, żeby przygotowali przesyłki, które będą nieść otuchę i oferować konkretne wsparcie. Pomysł zrodził się w czasie posługi w szpitalu tymczasowym. "Od kilku dni dane jest mi posługiwać w szpitalu tymczasowym w Katowicach, gdzie znajdują się osoby chore na Covid. Pragnę Was zaprosić do wspólnego działania na rzecz tych, którzy przebywają na oddziałach" - napisał ks. Maciejewski na profilu katowickiej oazy.

Kartka powinna być wykonana wg. prostego wzoru. "Każdy może przygotować kartkę, na której napisze jakiś cytat z Pisma Świętego i kilka słów wsparcia (może to być zapewnienie o modlitwie). Pod tym należy się podpisać i podać swój numer telefonu. Z drugiej strony kartki może być coś wydrukowanego albo narysowanego. Tekst można napisać również na drugiej stronie jakiegoś wybranego obrazka" - czytamy we wpisie.

Wykonane kartki można dostarczyć osobiście lub przesłać priorytetem na adres Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Katowickiej z dopiskiem "Wspieramy chorych". Przesyłki trafią do chorych w Niedzielę Miłosierdzia.

Drodzy Oazowicze od kilku dni dane jest mi posługiwać w Szpitalu Tymczasowym w Katowicach, gdzie znajdują się osoby...

Opublikowany przez Ruch Światło - Życie Archidiecezji Katowickiej Poniedziałek, 5 kwietnia 2021
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy