Nowy numer 14/2021 Archiwum

Archidiecezja. Pasterska wizyta w Karmelu

W Poniedziałek Wielkanocny metropolita katowicki przewodniczył Mszy św. w kaplicy sióstr karmelitanek bosych w Katowicach. Liturgię koncelebrowali biskupi pomocniczy Marek Szkudło i Grzegorz Olszowski.

Homilię wygłosił bp Grzegorz Olszowski. – Nie możemy zatrzymać się przy grobie, przy naszych słabościach czy grzechach. Za przykładem kobiet z Ewangelii trzeba nam z radością iść i głosić orędzie zmartwychwstania – podkreślił.

Mówił także o konieczności powrotu do Galilei, która dla uczniów Chrystusa jest symbolem codzienności i zwyczajnego podążania na Mistrzem z Nazaretu. – To właśnie w naszej codzienności mamy świadczyć o Jezusie. Bez lęku czy strachu, ale w duchu bojaźni Bożej i radości – zaznaczył, dodając, że dzisiejszy świat tak bardzo potrzebuje pokoju i nadziej Zmartwychwstałego.

Abp Skworc podziękował siostrom za ich modlitwę i powierzył im aktualne intencje lokalnego Kościoła, a także wszystkie sprawy związane z walką z pandemią COVID-19. – Proszę was o szczególne wsparcie modlitewne dla chorych, przebywających w szpitalach oraz całej służby zdrowia – zaapelował.

Wraz z biskupami przy ołtarzu modlił się także ks. Andrzej Nowicki, proboszcz katowickiej parafii Świętych Piotra i Pawła, na terenie której znajduje się klasztor karmelitanek.

Archidiecezja. Pasterska wizyta w Karmelu   Homilię wygłosił biskup pomocniczy archidiecezji katowickiej Grzegorz Olszowski. Bartosz Morawski
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama