Nowy numer 38/2021 Archiwum

Co w numerze? #11

O Marcie z Rybnika, na którą runęły meble i ciężki telewizor, o jej niezwykłym powrocie do pełnego zdrowia i o tym, co z tym wspólnego ma ks. Blachnicki, urodzony 100 lat temu w Rybniku - przeczytasz w nr 11. "Gościa Katowickiego".

Ksiądz Franciszek Blachnicki urodził się 100 lat temu w Rybniku. Pytamy Ślązaków, co mu zawdzięczają. W nr. 11. "Gościa Katowickiego" przeczytasz o Marcie z Rybnika. Kiedy w 2013 r. miała 4,5 roku, runęły na nią meble, a jej głowę zmiażdżył kineskopowy telewizor, ważący prawie 40 kg. Umierała na rękach mamy, a krew płynęła z jej oka, nosa, uszu. Lekarze sądzili, że jeśli w ogóle przeżyje, nie będzie umiała chodzić, mówić, połykać. Rodzice, ukształtowani przez oazę, polecili Martę ks. Blachnickiemu, a z modlitwą ruszyły rzesze ludzi. Ku zdumieniu świadków, dziewczynka w błyskawicznym tempie całkowicie wyzdrowiała. Zapraszamy do przeczytania świadectwa rodziny Podleśnych w nr. 11. papierowego "Gościa Katowickiego".

Jest też relacja z udzielenia posługi lektoratu 6 alumnom śląskiego seminarium. Jest wywiad z ks. Zdzisławem Brzezinką o propozycjach, które na Rok Rodziny przygotowuje Wydział Duszpasterstwa Rodzin katowickiej kurii. Kontynuujemy również nasz cykl wielkopostny z kandydatem na ołtarze ks. Janem Machą.

Chcesz, żeby twoje dziecko dobrze przygotowało się na Wielkanoc? Zdążysz jeszcze puścić mu fascynujące filmiki, które publikuje na swoim facebookowym profilu Wspólnota Matki Miłosiernego w Pszowie. To "Wyprawa po skarb", w której prezenterką jest 10-letnia Lidka. Dzieci poznają różne kraje, a nawet kosmos. Filmiki tworzą z Lidką jej rodzice - malarka Monika oraz astronom Michał Witek, współtwórca duetu Astrohunters, jeden z najlepszych w Polsce popularyzatorów wiedzy o planetach, gwiazdach i czarnych dziurach. Oprócz wiedzy o świecie dzieci w każdym odcinku dowiadują się czegoś więcej o jego Stwórcy. O tym w tekście "Wielki Post z chomikiem".

Numer 11. "Gościa Niedzielnego" z "Gościem Katowickim" jest już dostępny w sprzedaży w parafiach, punktach stacjonarnych oraz w e-wydaniu (uwaga - przed zakupem wybierz dodatek katowicki w górnym lewym rogu strony).

Przegląd Gościa Katowickiego

Przegląd wydania ogólnego

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama