Nowy numer 19/2021 Archiwum

Archidiecezja. Wizyta z Francji

Bp Jean-Louis Balsa z francuskiej diecezji Viviers wraz ze swoim wikariuszem generalnym ks. Fabienem Plantierem gości w tych dniach w archidiecezji katowickiej.

Towarzyszą mu trzej śląscy księża, którzy od trzech lat posługują we Francji. Są to ks. Bartłomiej Cieślak z parafii św. Krzysztofa w Tychach, ks. Michał Makowski z parafii św. Antoniego w Chorzowie i ks. Wojciech Samuel z parafii św. Barbary w Chorzowie.

Archidiecezja. Wizyta z Francji   Goście z diecezji Viviers wraz z pracującymi tam kapłanami archidiecezji katowickiej. ks. Tomasz Wojtal /Foto Gość

Goście w towarzystwie polskich duchownych zwiedzili Jasną Górę, sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, Wieliczkę oraz Wadowice. Odwiedzili także parafie bł. Karoliny w Tychach i św. Wojciecha w Mikołowie.

W środę bp Balsa spotkał się w kurii z metropolitą katowickim. - Bardzo dziękuję za księży archidiecezji katowickiej, którzy podjęli pracę w mojej diecezji - powiedział bp Jean-Louis w pierwszych słowach powitania.

Arcybiskup Wiktor Skworc przedstawił dwóch kapłanów, którzy zgłosili chęć pomocy duszpasterskiej w diecezji Viviers. W spotkaniu uczestniczył także ks. Roman Chromy, dyrektor Wydziału Duszpasterskiego katowickiej kurii.

Viviers to francuska diecezja nad Rodanem, licząca ponad 320 tys. mieszkańców. Aktualnie pracuje tam 28 księży, z czego tylko połowa to Francuzi.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama