Nowy numer 38/2023 Archiwum

Będzie wspólna baza treningowa dla strażaków i Straży Więziennej

Strażacy i funkcjonariusze Straży Więziennej będą mieli wspólną bazę treningową. Powstanie przy Zakładzie Karnym w Jastrzębiu-Szerokiej.

Służba Więzienna i Państwowa Straż Pożarna będą miały wspólną bazę treningową. Tuż przy Zakładzie Karnym w Jastrzębiu-Zdroju-Szerokiej powstanie kompleks ćwiczebno-szkoleniowy. Umowę w tej sprawie podpisali 8 marca w Jastrzębiu przedstawiciele obu służb.

Zakład Karny w Jastrzębiu-Zdroju, poza ściśle zamkniętym obszarem, posiada w trwałym zarządzie teren, na którym znajduje się trenażer Służby Więziennej. To tzw. „gumowe miasteczko”, które służy funkcjonariuszom do treningu działania w ciasnych pomieszczeniach.

W ramach porozumienia pomiędzy formacjami, obok istniejących już obiektów zostaną ulokowane kolejne stanowiska, które będą mogły służyć szkoleniom i ćwiczeniom z zakresu działań straży pożarnej. I to zarówno z ratownictwa wysokościowego, jak działań poszukiwawczo-ratowniczych, szczególnie z wykorzystaniem psów ratowniczych.

Przy Zakładzie Karnym w Szerokiej stanie między innymi imitacja budynku mieszkalnego. Będą się w nim szkolić i ćwiczyć strażacy oraz funkcjonariusze innych służb ratowniczych i mundurowych.

- Dzisiejsze porozumienie otwiera nowe możliwości rozwoju i szkolenia dla służb mundurowych - komentował w czasie uroczystości podpisania umowy wiceminister sprawiedliwości Michał Woś. - Ciągłe doskonalenie kwalifikacji ma ogromne znaczenie podczas akcji, wtedy liczy się szybkie i skuteczne, ale też spokojne działanie ratowników - powiedział.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast