Nowy numer 14/2021 Archiwum

Region. Podano ponad 323 tys. dawek szczepionki przeciw COVID-19

323 187 dawek szczepionki przeciw COVID-19 przyjęli do czwartku mieszkańcy woj. śląskiego - wynika z danych na stronie gov.pl. Dwiema dawkami zaszczepiono ponad 113 tys. osób.

Do placówek w regionie dotarło planowane na ten tydzień 45,5 tys. dawek preparatu - potwierdziła w czwartek rzeczniczka wojewody śląskiego Alina Kucharzewska.

Szczepieni są m.in. nauczyciele. W woj. śląskim zarejestrowało się w obu turach 55 183 nauczycieli, pomocy nauczycieli i instruktorów praktycznej nauki zawodu.

Podobnie jak w całym kraju również w Śląskiem w ostatnich dniach rośnie liczba zakażeń koronawirusem. W czwartek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 1173 przypadkach. Wzrost liczby chorych jest zauważalny zwłaszcza w południowych, górskich powiatach, w tym - w tamtejszych oddziałach covidowych.

W związku z tym szpital tymczasowy, działający w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, przejmuje w tym tygodniu część pacjentów z najbardziej obłożonych placówek.

Rośnie również liczba leczonych tam chorych. W czwartek było to 50 chorych, w tym 13 w poważniejszym stanie, wymagających podłączenia do respiratora. Trwają przygotowania do uruchomienia drugiego modułu szpitala tymczasowego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama