Nowy numer 14/2021 Archiwum

Archidiecezja. Rekolekcje wielkopostne nie tylko dla studentów

Duszpasterstwa akademickie archidiecezji katowickiej przygotowały kilka ciekawych propozycji na Wielki Post w czasie pandemii.

Centralny Ośrodek Duszpasterstwa Akademickiego w Katowicach zaprasza do udziału w rekolekcjach, które odbędą się w dwóch termiach.

Pierwszą edycję (28.02-02.03) wygłosi o. Janusz Pyda OP - filozof, duszpasterz akademicki krakowskiej „Beczki”. Drugą (21-23.03) poprowadzi ks. Przemysław Szewczyk - patrolog, prefekt Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi i prezes Stowarzyszenia „Domus Orientalis”, niosącego pomoc chrześcijanom w krajach dotkniętych wojną. Nauki rekolekcyjne głoszone będą w ramach Mszy św. Zaplanowano także wieczorną adorację Najświętszego Sakramentu, okazję do spowiedzi i wspólną modlitwę brewiarzową.

Franciszkański Ośrodek Duszpasterstwa Akademickiego (FODA) przygotował rekolekcje w bazylice w Panewnikach (28.02-03.03). Wygłosi je o. Leonard Bielecki OFM, duszpasterz w poznańskim DA „Plus” - znany youtuber związany z kanałem Religia TV.

Dominikańskie Duszpasterstwo Akademickie „Gniazdo” zaprasza na rekolekcje w kościele Przemienia Pańskiego w Katowicach (21-23.03). Ich prowadzącym będzie o. Bartłomiej Sumara OP - opiekun młodzieży w parafii dominikańskiej w Katowicach, a zarazem bibliotekarz i kronikarz konwentu.

Duszpasterstwo Akademickie w Rybniku (DAR) do udziału duchowych ćwiczeniach online. Tamtejszy duszpasterz akademicki - ks. Wojciech Iwanecki, wraz z katechetą w I LO im. Powstańców Śląskich w Rybniku - ks. Piotrem Piekło, przygotowali rekolekcje internetowe na kanale „Święty Monitor” w serwisie YT. Można będzie w nich uczestniczyć w Wielkim Tygodniu (29-31.03).

Archidiecezja. Rekolekcje wielkopostne nie tylko dla studentów   Wielki Post w czasie pandemii Materiał Promocyjny

O innym propozycjach na Wielki Post przeczytacie w najnowszym numerze Gościa Niedzielnego w dodatku katowickim.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama