Nowy numer 37/2021 Archiwum

Czas podziękować!

„Nie poznałam Cię osobiście, ale poznałam sercem. (…) Co mówiłeś przed laty, jest aktualne dzisiaj, jest drogowskazem, jak nie pobłądzić w drodze do Nieba. Bardzo Ciebie brakuje” – napisała Małgosia.

To tylko jeden przykład podziękowań, jakie nadeszły do redakcji GN w związku z wielkopostną akcją. Zapraszamy do wspólnego przeżycia tego czasu z nauczaniem ks. Franciszka Blachnickiego – w tym roku przypada 100. rocznica jego urodzin.

Stąd pomysł na „100-krotne dzięki, Ojcze Franciszku” – akcję gosc.pl. Włączyć się w nią może każdy, kto na swojej drodze z nim się spotkał, nieważne, w jaki sposób. – Ruch Światło–Życie, Instytut Niepokalanej Matki Kościoła, Unia Kapłanów Chrystusa Sługi, Krucjata Wyzwolenia Człowieka… Lista dzieł, u których początku stoi ks. Franciszek Blachnicki, przez wielu zwany „Ojcem”, jest imponująca, a liczbę osób, które formowały się lub formują w Ruchu, można liczyć w setkach tysięcy. Zawdzięczamy mu wiele – czas, aby podziękować – przypominają organizatorzy. Pierwsze podziękowania można już przeczytać np. na Facebooku. „Ojcze Franciszku! Dziękuję za Twoje życie Kościołem i dla Kościoła, za niezwykłą miłość do Liturgii, młodzieży, rodzin, a zwłaszcza za miłość do Boga. Dziękuję za to, że pokazałeś całym sobą, co znaczy »zdolność posiadania siebie w dawaniu siebie«, na czym polega służba na wzór Chrystusa Sługi” – to tylko jeden z przykładów. Aby zachęcić do udziału, nasi koledzy złożyli jeszcze obietnicę: osobiście dostarczą podziękowania do Krościenka, do grobu Ojca. I to jak! Jeżeli 24 marca będzie ich 100 – pojadą na rowerach. W przypadku kiedy ich liczba przekroczy 500 – pójdą pieszo! Wszystko będzie oczywiście relacjonowane na blogu i Facebooku. Oprócz tego na specjalnej stronie redakcja gosc.pl przygotowuje różnorodne materiały, które dotyczą działalności ks. Blachnickiego i pomogą w dobrym przeżyciu Wielkiego Postu. Zapraszamy na: gosc.pl/Blachnicki.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama