Nowy numer 38/2022 Archiwum

Abp Wiktor Skworc: Żyliśmy ostatnio w czasie pandemicznym, ale i hałaśliwym; w Wielkim Poście wybierzmy ciszę

Żyliśmy ostatnio w czasie pandemicznym, ale i hałaśliwym. W Wielkim Poście wybierzmy ciszę – zachęcił abp Wiktor Skworc w Radiu eM w przededniu Wielkiego Postu.

Metropolita Katowicki zwrócił uwagę, że dedykowane dni, jak wczorajszy Światowy Dzień Chorego (11.02), czy zbliżający się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu (14-20.02) mają nas uwrażliwić na obecność wokół nas osób potrzebujących, a także tych, którzy niosą pomoc. W tym kontekście wyraził wdzięczność za obecność i pracę w Katowicach Sióstr Misjonarek Miłości, które każdego dnia wydają ubogim 300-400 porcji posiłków. Arcybiskup przypomniał też, że Dzień Chorego będzie dodatkowo obchodzony w sobotę (13.02) w Katowicach we współpracy z Zakonem Maltańskim.

– Klasyka jest zawsze modna – powiedział abp Wiktor Skworc odnosząc się do tego, jak przeżywać nadchodzący Wielki Post i przypomniał o modlitwie, jałmużnie i poście. Przyznał, że za nami trudny rok w pandemii, która zmuszała do pewnej ascezy, dlatego ważne, byśmy dokonywali świadomego wyboru. Przywołał koncepcję pustyni. – Na pustyni można unikać konfliktów – powiedział metropolita. Zachęcił, by dokonywać wyboru ciszy.

Pasterz lokalnego Kościoła zwrócił uwagę na rozpoczynające się wkrótce Studium Katolickiej Nauki Społecznej. Przypomniał, że postulat jego reaktywacji został przyjęty na II Synodzie Archidiecezji Katowickiej.

Cała "Rozmowa poranka" do posłuchania:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy