Nowy numer 38/2021 Archiwum

Trwa konkurs o żołnierzach wyklętych

Wojewódzki konkurs dla uczniów "Żołnierze Wyklęci. Niezłomni Bohaterowie" trwa mimo pandemii. Prace można nadsyłać do 19 lutego.

VI Wojewódzki Konkurs Multimedialny "Żołnierze Wyklęci. Niezłomni Bohaterowie" jest skierowany do uczniów klas VI, VII i VIII szkół podstawowych oraz wszystkich uczniów szkół ponadpodstawowych z województwa śląskiego. Nagrodą są odwiedziny laureatów w obu kategoriach oraz ich opiekunów w Parlamencie Europejskim w Brukseli - jeśli tylko sytuacja pandemiczna się poprawi i pojawi się taka możliwość.

Ponadto na zwycięzców i finalistów czekają nagrody książkowe oraz gry historyczne, a wszyscy uczestnicy i ich nauczyciele otrzymają imienne dyplomy potwierdzające udział w Konkursie. W tegorocznej edycji przewidziana jest także nagroda dla szkoły, z której napłynie największa liczba zgłoszeń.

Konkurs organizuje europoseł Jadwiga Wiśniewska. Znajduje się w wykazie konkursów Śląskiego Kuratorium Oświaty. Patronat naukowy objął Instytut Pamięci Narodowej w Katowicach.

Celem konkursu jest przywracanie pamięci o heroizmie i poświęceniu żołnierzy podziemia antykomunistycznego. W poprzednich pięciu edycjach wpłynęło 1141 prac. Obok prezentacji multimedialnych opisujących losy niezłomnych bohaterów, były także filmy, w których aktorami byli uczniowie, ich bliscy oraz przyjaciele, utwory muzyczne inspirowane tragiczną historią żołnierzy wyklętych, a nawet animacje komputerowe. Także w tym roku konkurs ma otwartą formułę.

Szczegóły na jadwigawisniewska.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama