Nowy numer 37/2021 Archiwum

Zmarł ks. Krzysztof Lach

Przez 24 lat posługiwał Kościołowi w Republice Czeskiej.

Urodził się 28 września 1965 r. w Cieszynie. Od dziecka mieszkał wraz z rodzicami na terenie parafii św. Anny w Pruchnej, w której przyjął sakrament chrztu 17 października 1965 roku. Miał dwoje młodszego rodzeństwa - brata Janusza i siostrę Łucję.

W wieku 7 lat rozpoczął edukację w Szkole Podstawowej w Pruchnej. Po jej ukończeniu w 1980 r. kontynuował naukę w Liceum Ogólnokształcącym im. M. Kopernika w Cieszynie. Po zdanym w 1984 r. egzaminie maturalnym rozpoczął studia w Wyższym Śląskim Seminarium Duchownym w Katowicach. 22 kwietnia 1990 r. w parafii Jezusa Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Bielsku-Białej-Aleksandrowicach przyjął święcenia diakonatu z rąk bp. Gerarda Bernackiego, a następnie - 11 maja 1991 r. - święcenia prezbiteratu udzielone przez abp. Damiana Zimonia.

Jako wikariusz został posłany do parafii Matki Bożej Różańcowej w Świętochłowicach-Chropaczowie. W 1994 r. wyraził gotowość do podjęcia posługi duszpasterskiej w Kościele w Republice Czeskiej. Skierowany został do pracy w archidiecezji praskiej.

Po 24 latach posługi w Czechach wrócił do archidiecezji katowickiej. Od 15 czerwca 2018 r. został wikariuszem parafii Miłosierdzia Bożego w Jastrzębiu-Zdroju. Ze względu na pogarszający się stan zdrowia, wiosną 2020 r. został zwolniony z posługi duszpasterskiej i otrzymał mieszkanie oraz potrzebną opiekę w Domu św. Józefa w Katowicach.

27 stycznia zmarł w szpitalu MSWiA w Katowicach. Jego pogrzeb odbył się 29 stycznia w parafii św. Anny w Pruchnej. Pochowany został na tamtejszym cmentarzu parafialnym.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama