Nowy numer 48/2023 Archiwum

Abp Wiktor Skworc: Wszyscy tęsknimy za normalnością

Szczepieniom mówimy tak! - podkreśla metropolita katowicki w rozmowie o przezwyciężaniu pandemii i oczekiwaniu na odmrożenie kolejnych dziedzin życia społecznego.

Etyczne wątpliwości co do szczepionki rozwiązują dokumenty Stolicy Apostolskiej - Watykańskiej Kongregacji Nauki Wiary, a także Zespołu ds. Bioetycznych Konferencji Episkopatu Polski - wyjaśnia abp Skworc.

- Jako Kościół kierujemy się zarządzeniami władzy państwowej - tak metropolita katowicki  odpowiada na pytanie, czy powrót do szkół klas 1-3 to znak, że również duszpasterstwo parafialne dzieci i młodzieży zacznie działać jak dawniej? Dodaje, że wszyscy tęsknimy za normalnością, ale ciągle wsłuchujemy się w nowe niepokojące informacje dotyczące mutacji wirusa. Stąd zachęta wykorzystywania możliwości informatycznych. - Nie sądźmy, że w sieci jesteśmy anonimowi. Bądźmy tam jako chrześcijanie!

W Rozmowie Poranka przypominamy też o Dniu Solidarności z Chorwacją, o trwającym Tygodniu Modlitw o Jedność Chrześcijan, a także wspominamy 107. rocznicę urodzin sługi Bożego Jana Machy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy