Nowy numer 23/2021 Archiwum

Konkurs plastyczny "Głosuj za Polską. Polski plakat plebiscytowy" (dla uczniów klas IV-VIII szkoły podstawowej), do 11 lutego

Rocznice powstań śląskich i plebiscytu są doskonałą okazją do pogłębienia wiedzy na temat wydarzeń, które rozegrały się na Górnym Śląsku w latach 1919-1921.

Konkurs plastyczny „Głosuj za Polską. Polski plakat plebiscytowy”, organizowany przez Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej IPN w Katowicach, adresowany jest do uczniów klas IV–VIII szkoły podstawowej. Zadaniem uczestników jest przygotowanie plakatu, który zachęciłby Górnoślązaków do oddania w plebiscycie z 20 marca 1921 r. głosu za przynależnością regionu do Państwa Polskiego.

Praca powinna zostać wykonana w formacie A3 w dowolnej technice płaskiej (rysunek, malarstwo, kolaż, grafika) i odpowiednio opisana na odwrocie: imię, nazwisko, klasa, szkoła.

Należy ją przesłać wraz ze zgłoszeniem i stosownymi dokumentami do 11 lutego 2021 r. pocztą tradycyjną na adres:

Oddział Instytutu Pamięci Narodowej – Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Katowicach Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej, ul. Józefowska 102, 40-145 Katowice z dopiskiem Konkurs plastyczny „Głosuj za Polską. Polski plakat plebiscytowy”.

Szczegóły konkursu znajdują się w regulaminie na stronie katowickiego IPN.

Kontakt do koordynatora: Angelika Blinda, tel. 32 207 07 15, angelika.blinda@ipn.gov.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama