Abp Wiktor Skworc: Pielgrzymujmy do naszych chrzcielnic

- Pielgrzymujmy do naszych chrzcielnic w Niedzielę Chrztu Pańskiego i podziękujmy za nasz chrzest - zachęcał w Radiu eM abp Wiktor Skworc.

Metropolita katowicki proponował, by taką pielgrzymkę odbyć np. w ramach niedzielnego spaceru, a jeśli to nie możliwe, to by pielgrzymować wirtualnie. – Obyśmy byli wierni przymierzu zawartemu z Bogiem – apelował arcybiskup nawiązując do rzeczywistości, jaką jest sakrament chrztu św.

Abp Wiktor Skworc ponowił apel o zapewnienie w szkołach lekcji etyki. Wyraził przekonanie, że zasady przekazywane na lekcjach etyki wpływają na ograniczenie konfliktów i poprawę relacji m.in. w rodzinie. – Nie potrafię zrozumieć, że państwu i społeczeństwu nie zależy na kształceniu etycznym młodego pokolenia.

Pasterz lokalnego Kościoła przywołał też postać Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego, którego 100. rocznica urodzin przypada w tym roku (24.03). Przypomniał, że twórca Ruchu Światło-Życie głosił ideę nowego człowieka, który w spotkaniu z Chrystusem uczy się proegzystencji, czyli życia „dla” – dla Boga i dla drugiego człowieka.

Cała "Rozmowa poranka":

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..