Nowy numer 08/2024 Archiwum

Dies Episcopi w archidiecezji

W specjalnym komunikacie przesłanym do parafii archidiecezji katowickiej bp Grzegorz Olszowski, wikariusz generalny, zaprasza do modlitwy w intencji Metropolity katowickiego i jego Współpracowników.

Publikujemy pełną treść komunikatu:

KOMUNIKAT KURII METROPOLITALNEJ PRZED DIES EPISCOPI, OBCHODZONYM W UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO – 6.01.2021 r.

Drodzy Siostry i Bracia!

Przeżywając radosny okres Bożego Narodzenia, zbliżamy się do uroczystości Objawienia Pańskiego, obchodzonej 6 stycznia, która ukazuje nam, że Jezus Chrystus przyszedł do nas, aby wszystkie narody prowadzić do swojego przedwiecznego Ojca, a wszyscy ludzie pochylą się przed Jego zbawczą mocą.

Kościół katowicki przeżywa w tym dniu Dies Episcopi, dziękując Bogu za posługę arcybiskupa metropolity katowickiego Wiktora Skworca w 23. rocznicę święceń biskupich, które przyjął w watykańskiej bazylice św. Piotra z rąk św. Jana Pawła II. Jest to także dzień święceń biskupich dwóch biskupów pomocniczych: Marka Szkudło i Adama Wodarczyka, które miały miejsce w katowickiej katedrze w 2015 roku.

Chcemy w tym świątecznym dniu prosić o dary Ducha Świętego dla posługi Metropolity Katowickiego i jego Współpracowników, by przynosiła błogosławione owoce w życiu Kościoła i wiernych powierzonych ich pasterskiej trosce. Zapraszam duszpasterzy i diecezjan do wspólnej modlitwy w tej intencji w kościołach parafialnych. Zachęcam również do współuczestnictwa w uroczystej Eucharystii, transmitowanej przez Radio eM i w internecie, która pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa będzie sprawowana w tym dniu w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach o godzinie 12.

Z błogosławieństwem na przeżywanie uroczystości Objawienia Pańskiego i trwającego okresu Narodzenia Pańskiego

† Grzegorz Olszowski
Wikariusz Generalny

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy