Chorzów. Koncert kolędowy dla najmłodszych

Orkiestra Dęta Sanktuarium św. Floriana w Chorzowie zagrała pod oknami Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie. Mali pacjenci mogli włączyć się w śpiew i na chwilę zapomnieć o chorobie.

"Pójdźmy wszyscy do stajenki" i inne znane kolędy oraz świąteczne przeboje zagrali na dziedzińcu szpitala członkowie orkiestry dętej. Pacjenci mogli się włączyć, dzięki śpiewnikom, które dostali wcześniej.

- Święta Bożego Narodzenia zawsze kojarzą się z kolędami. Wszyscy śpiewamy je w domu. Nie wszyscy pacjenci wrócą w tym czasie do domów. Dlatego chcieliśmy przenieść to kolędowe doświadczenie na teren szpitala. Ze względu na pandemię wspólne spotykanie się nie jest możliwe, dlatego postanowiliśmy zaprosić orkiestrę dętą, by zagrała taki koncert. Różnica kilku pięter powoduje, że możemy zachować dystans, ale jednak być razem - mówi Kamil Nowak, rzecznik Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie.

- Każdy, kogo spytałem, zgadzał się, że chce tu być. To było budujące - mówi ks. Damian Gajdzik, proboszcz i kustosz sanktuarium św. Floriana w Chorzowie. - Chcielibyśmy, aby wszyscy poczuli, że jesteśmy jedną rodziną. Święta Bożego Narodzenia są przecież pięknym rodzinnym czasem.

Chorzów. Koncert kolędowy dla najmłodszych

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..