Nowy numer 38/2023 Archiwum

Region. Śląska Krajowa Administracja Skarbowa wspiera szpitale

KAS przekazała 3 tys. litrów wysokoprocentowego alkoholu pochodzącego z przestępstw szpitalom w Katowicach i Cieszynie. Posłuży on do przygotowania preparatów dezynfekcyjnych.

Możliwość takiego zastosowania została potwierdzona wcześniej przez sanepid. Alkohol pochodzi z przestępstwa i nie nadaje się do spożycia, może być wykorzystany w walce z pandemią COVID-19. - To doskonały środek do przygotowania preparatów do dezynfekcji przedmiotów, powierzchni czy też środków transportu - wyjaśniła nadkom. Grażyna Kmiecik z Izby Administracji Skarbowej w Katowicach.

Przedstawicielka KAS przypomniała, że śląski oddział już od kilku miesięcy wspiera bezpieczeństwo sanitarne kraju, przekazując na cele dezynfekcyjne alkohol zatrzymany podczas kontroli. - Jest to możliwe dzięki zastosowaniu odpowiednich procedur, które pozwalają przekazać go nieodpłatnie, jako towar mający znaczenie dla zdrowia i bezpieczeństwa publicznego - wskazała.

Ponad 18,5 tys. l alkoholu na cele dezynfekcyjne - tyle od początku pandemii śląska KAS przekazała nieodpłatnie. - Trafił do katowickiego Sanepidu, a także do szpitali i innych jednostek medycznych. Na potrzeby dezynfekcyjne otrzymywały go również służby zaangażowane w walkę z koronawirusem - dodała Kmiecik.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast