Adwent. Czapki z głów

Pod tym hasłem proponujemy adwentową inicjatywę archidiecezjalnej Caritas i Gościa Katowickiego. Każdy może pomóc, aby potrzebującym było… cieplej.

Zima to czas szczególnie trudny dla ludzi w kryzysie bezdomności i ubogich. Stąd właśnie pomysł, aby wspólnie zrobić coś, co choć w niewielkim stopniu pomoże przeżyć ten czas.

-  Proponujemy zbiórkę czapek, szalików i rękawiczek. Jesteśmy po rozmowach z osobami, które na co dzień wspierają bezdomnych w Katowicach i wiemy, że tego rodzaju rzeczy są dziś potrzebne i konieczne dla zachowania minimum bezpieczeństwa w czasie zimy. W miarę możliwości prosimy o nowe produkty  – zachęca ks. Łukasz Stawarz, dyrektor Caritas archidiecezji katowickiej.

Zebrane części zimowej garderoby zostaną przekazane m.in. Siostrom Matki Teresy z Kalkuty i innym śląskim instytucjom charytatywnym. - Wszystko zależeć będzie od tego ile rzeczy uda nam się zgromadzić – dodaje ks. Stawarz.

Organizatorzy zapraszają do włączenia się w akcję osoby indywidualne, ale także parafialne i szkolne grupy Caritas. Proszą o rozważenie możliwości przeprowadzenia takiej zbiórki także wśród parafian w ramach adwentowego przygotowania do Bożego Narodzenia.

- Zainspirowani listem papieża Franciszka na tegoroczny światowy dzień ubogich chcemy wyciągnąć rękę do tych najbardziej potrzebujących. Proponowana akcja #czapkizgłów jest jedną z wielu możliwości, aby nasze ręce nie pozostały puste i aby nasza pomoc była jak najbardziej konkretna – podkreśla ks. Tomasz Wojtal, kierownik Gościa Katowickiego.

Ofiarowane dary można przekazywać osobiście w Centrali Caritas Archidiecezji Katowickiej w dni powszednie do 22 grudnia br. w godz. 7-15 (portiernia Domu św. Marcina, ul. Wita Stwosza 20) oraz w godz. 15-20:30 (portiernia Domu Księży Emerytów, ul. Czempiela 1).

Istnieje także możliwość wsparcia akcji poprzez wpłaty na konto Caritas 96 1050 1214 1000 0090 3169 8062, z dopiskiem „czapki z głów”. Z zebranych ofiar zakupione zostaną potrzebne ubrania. Akcję wspiera Radio eM (107,6 FM).

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..