Region. Bliskość w święta dzięki ŚBOT

Żołnierze Wojska Polskiego w okresie przedświątecznym zorganizują połączenia wideo pomiędzy osobami starszymi przebywającymi w szpitalach i placówkach opiekuńczych oraz kombatantami a ich rodzinami i bliskimi. W akcję włączyła się także 13 Śląska Brygada Obrony Terytorialnej.

To projekt „Łączymy na święta”. Skierowany jest do seniorów, którzy z powodu choroby lub izolacji mają ograniczony kontakt z rodziną i bliskimi. Wsparciem wojska będą objęte osoby starsze, które przebywają w szpitalach, w tym na oddziałach covidowych i onkologicznych oraz w Domach Pomocy Społecznej, a także kombatanci. Żołnierze będą mogli zorganizować wideopołączenia, które pozwolą im zobaczyć krewnych.

W najbliższych dniach żołnierze WOT będą się kontaktować z placówkami medycznymi i opiekuńczymi, by zdiagnozować potrzeby i zaprosić do udziału w projekcie. O wsparcie w ramach akcji „Łączymy na święta” można też poprosić osobiście poprzez kontakt z numer infolinii: 800 100 115 lub przesłanie wiadomości na adres: pomocwot@mon.gov.pl.

Przedstawiciele WOT podkreślają, że projekt ma wzmocnić wolę walki z chorobą i zapobiegać poczuciu osamotnienia szczególnie w czasie Świąt Bożego Narodzenia, które w naszej tradycji mają szczególnie rodzinny charakter. Akcja „Łączymy na święta” to kolejna aktywność wojska w ramach operacji „Trwała Odporność”, której celem jest ograniczanie skutków transmisji koronwirusa i wsparcie walki państwa.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..