W drugą niedzielę Adwentu członkowie Katolickiej Szkoły Kontemplacji i Ewangelizacji Młodych "Dzieci Światłości" z Łodzi byli gośćmi rekolekcji organizowanych przez Centralny Ośrodek Duszpasterstwa Akademickiego.
W homilii ks. Maciej Chodowski zwrócił uwagę na sprawę publicznego wyznawania grzechów, które przy okazji udzielania chrztu przez Jana wzmiankuje św. Marek ewangelista. Wspominał swoje własne przygotowanie do spowiedzi przed pierwszą Komunią św. i praktykę przepraszania oraz pojednywania się z bliskimi przed przystąpieniem do wyznania grzechów. Dowodził związku między dobrą spowiedzią (przed Bogiem), a dokonującym się jeszcze przed nią naprawą popełnionych grzechów (wobec ludzi).
Mówił też o wzorze pokory u św. Jana Chrzciciela i jego wskazywaniu na Chrystusa, o męskości wyrażonej w sposobie jego życia, ale i umiejętności usunięcia się w cień, gdy Chrystus nadchodzi.
Na zakończenie Mszy św. uczestnicy rekolekcji wysłuchali świadectw czwórki młodych ludzi: Klary, Agnieszki, Marysi i Artura, którzy dla rozeznania swojego powołania zdecydowali się na dziewięciomiesięczny pobyt w łódzkim domu szkoły, modląc się razem oraz żyjąc we wspólnocie.
Ks. Maciej Chodowski z Katolickiej Szkoły Kontemplacji i Ewangelizacji Młodych "Dzieci Światłości" z Łodzi. Archiwum prywatneSzkoła „Dzieci Światłości” (a zarazem wspólnota tworzona przez jej uczestników) sięga korzeniami Francji. Tam w 1984 roku zakonnik i pustelnik o. Daniel Ange – z troski o młodych – zapragnął pokazać im życie głębsze, oparte na Ewangelii i przepełnione modlitwą. Szkoła, którą stworzył, to czas rocznej formacji przeznaczonej dla osób między 18 a 35 rokiem życia, posiadających już pewne doświadczenie życia chrześcijańskiego. Jej celem jest: pomoc w osiągnięciu dojrzałości chrześcijańskiej, wspieranie rozeznania własnego powołania i formowanie młodych ewangelizatorów młodzieży.