Koleje Śląskie reklamują nowe połączenie Katowice-Kraków

- Najwygodniejsze pociągi we flocie Kolei Śląskich trafią na uruchamiane od 13 grudnia przyspieszone połączenie Katowice - Kraków - zapowiedział w czwartek przewoźnik. Bilety od 13 zł.

Regularne kursy Kolei Śląskich na trasie Katowice - Kraków - Katowice to nowość w siatce połączeń tego działającego od 2012 r. przewoźnika. W ostatnich latach także inni operatorzy starali się omijać to połączenie: czas przejazdu remontowaną od blisko dekady linią Katowice - Kraków o długości 77 km sięgał w poprzednich rozkładach jazdy dwóch godzin.

Wraz z nowym rozkładem, wchodzącym w całym kraju w życie od 13 grudnia br., przejazd przyspieszonych pociągów osobowych ma skrócić się do ok. 70 min. W efekcie na trasę powróci wiele pociągów regionalnych. W większości będą one obsługiwane przez Polregio, a w pojedynczych kursach - po cztery razy w każdą stronę w ciągu doby - przez Koleje Śląskie.

Przewoźnik potwierdził, że jego pociągi na trasie do Krakowa będą jeździły jako przyspieszone, zatrzymując się na stacjach i przystankach: Katowice Zawodzie, Katowice Szopienice Południowe, Mysłowice, Jaworzno Szczakowa, Jaworzno Ciężkowice, Trzebinia, Krzeszowice, Kraków Bronowice, Kraków Łobzów i Kraków Główny. Czas podróży ma wynieść 67 min.

Służby prasowe KŚ podały, że bilety w rzeczywistości będą kosztowały 13 zł. Potwierdziły to następnie w czwartkowej informacji uściślając, że osiągnięto ujednolicenie taryfy pomiędzy przewoźnikami (Polregio już wcześniej oferowały cenę 13 zł), a dodatkowo udało się wynegocjować honorowanie biletów pomiędzy KŚ a Polregio.

Obsługę kolejowych przewozów pasażerskich w woj. śląskim Koleje Śląskie prowadzą od grudnia 2012 r. W 2019 r. operator przewiózł ponad 20 mln osób, przejeżdżając ponad 7,4 mln km. Na ten rok założono pierwotnie wykonanie pracy przewozowej na poziomie 8,2 mln km. Roczny budżet KŚ przekracza 200 mln zł; tabor przewoźnika to ponad 60 pojazdów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..