Nowy numer 38/2023 Archiwum

Abp Skworc do dziekanów: wykorzystujmy realne i zdalne możliwości w duszpasterstwie

Dziekani archidiecezji katowickiej spotkali się na platformie ZOOM z abp Wiktorem Skworcem, biskupami pomocniczymi i pracownikami Kurii Metropolitalnej.

Spotkanie zostało podzielone na dwie części. W pierwszej metropolita katowicki wprowadził uczestników w tematykę nowego roku duszpasterskiego, którego realizacja rozpocznie się wraz z I niedzielą Adwentu.

- Musieliśmy dostosować się do nowej sytuacji pandemicznej. Od marca program duszpasterski realizowaliśmy w sposób zdalny, co było nie lada wyzwaniem dla nas wszystkich. Teraz rozpoczynamy drugą część trzyletniego cyklu skoncentrowanego wokół Eucharystii, zatytułowaną „Zgromadzeni na świętej Wieczerzy”. Chcemy mówić o Eucharystii jako tajemnicy celebrowanej.

Abp Skworc przypomniał, że obok tzw. ars celebrandi – sztuki celebrowania, należy zwracać uwagę na ars partecipandi, czyli sztukę uczestniczenia we Mszy św. – Musimy uczyć wiernych uczestniczenia we Mszy św. – zaapelował.

Do drugiej części spotkania wprowadził ks. Roman Chromy. Dyrektor Wydziału Duszpasterskiego katowickiej kurii przypomniał wskazania z okólnika w sprawie tegorocznych Rorat i odwiedzin duszpasterskich. Zachęcił do zapoznania się z platformą holyweek.pl, zawierającą propozycje rodzinnego przygotowania do Bożego Narodzenia oraz do korzystania z materiałów przygotowanych przez redakcję "Małego Gościa Niedzielnego".

O doświadczeniach i planach dziekanów na najbliższe tygodnie na następnej stronie:

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast