Region. Ponad 400 zgłoszeń do pracy w szpitalu tymczasowym w Katowicach

Pierwsze tego typu miejsce na Górnym Śląsku powstaje w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Dwie kolejne placówki powstaną w Pyrzowicach i Ustroniu.

W przyszłym tygodniu będziemy weryfikować te zgłoszenia pod kątem uprawnień i obecnych miejsc pracy tych osób. Nie możemy dopuścić do sytuacji, w której inne szpitale zostałyby na przykład całkowicie pozbawione personelu na jakimś oddziale - powiedziała w czwartek PAP Alina Kucharzewska, rzecznik wojewody śląskiego.

W MCK powstanie 500 łóżek, w tym 100 respiratorowych. Dobiegają końca prace przy instalacjach elektrycznej i tlenowej, w czwartek napełniane były zbiorniki na tlen - największy na 50 ton tlenu oraz 3 mniejsze, na 3 tony każdy. Stawiane są boksy dla chorych. Szpital ma być gotowy do końca listopada.

Jednocześnie trwają prace związane z instalacją tlenową w drugim szpitalu tymczasowym, który tworzony jest w jednej z hal magazynowych na terenie portu lotniczego w Pyrzowicach. Znajdzie się w nim ok. 145 łóżek, w tym 10 respiratorowych. Trzeci taki obiekt, zlokalizowany w jednym z uzdrowisk w Ustroniu, będzie mógł przyjąć docelowo nawet 200 pacjentów ciężko chorujących na COVID-19, w pierwszym etapie będzie tam przygotowane 100 łóżek. Według deklaracji przedstawicieli tworzącej szpitale w Pyrzowicach i Ustroniu spółki Węglokoks, prace powinny się zakończyć z końcem listopada.

Według danych opublikowanych w czwartek przez Śląski Urząd Wojewódzki, prezentujących stan na środę, w województwie śląskim przygotowano dotąd w sumie w szpitalach I, II i III poziomu 3119 łóżek dla pacjentów chorujących na COVID-19, z czego zajętych jest 2247. Łóżek respiratorowych jest 257, w tym 222 zajęte.

Kolejny dzień z rzędu województwo śląskie notuje największą liczbę nowych zakażeń SARS-CoV-2.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..