Nowy numer 3/2021 Archiwum

Rybnik. Zmarł wieloletni kierownik trasy Rybnickiej Pieszej Pielgrzymki [AKTUALIZACJA]

Kazimierz Berger zmarł nagle 12 listopada. Przez 19 lat odpowiadał za działanie rybnickiej komunikacji miejskiej, pełniąc funkcję dyrektora Zarządu Transportu Zbiorowego.

Informację o jego śmierci przekazał Urząd Miasta w Rybniku. Kazimierz Berger był wieloletnim dyrektorem Zarządu Transportu Zbiorowego, wcześniej związany był zawodowo z rybnickim PKS. W 2019 r. przeszedł na emeryturę.

Wielu mieszkańców kojarzyło go lepiej z Rybnickiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. W relacji z 2019 r. tak opisała go reporterka "Gościa": "Pomiędzy zmęczonymi pielgrzymami przechadza się Kazimierz Berger - kierownik trasy. Jeśli o księdzu kierowniku Pawle Zielińskim można przez te kilka dni powiedzieć, że jest drugi po Bogu, to pan Kazimierz zajmuje trzecie miejsce. Pytany, co tak naprawdę robi kierownik trasy, odpowiada z szelmowskim uśmiechem, że wszystko. Ale kiedy pociągnięty za język zaczyna wymieniać, okazuje się, że nie przesadził ani trochę... Do jego zadań należy koorydynowanie kierujących ruchem - zwanych potocznie chorągiewkowymi - i służb porządkowych, dbających o czystość. Kieruje wyjściami poszczególnych grup, organizuje miejsca postojowe, zapewnia noclegi dla kapłanów i sióstr zakonnych... Czyli robi wszystko to, czego na pierwszy rzut oka nie widać, ale bez czego pielgrzymka nie mogłaby się odbyć. Pracę zaczyna w marcu - już wtedy ruszają pierwsze przygotowania. I tak już od... sam już nie wie, ilu lat - wie tylko, że ksiądz Paweł jest piątym kierownikiem pielgrzymki, z którym współpracuje".

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie!

[AKTUALIZACJA]

Ceremonia pogrzebowa odbędzie się 14 listopada (sobota) o godz. 11 w kościele parafialnym MB Szkaplerznej i św. Piusa X w Jejkowicach. Przed Mszą św. o godz. 10.30 zaplanowano modlitwę różańcową intencji zmarłego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama