Archidiecezja. Abp Skworc apeluje o modlitwę i solidarność

W związku z obchodzonym w II niedzielę listopada Dniem Solidarności z Kościołem prześladowanym metropolita katowicki przesłał specjalne słowo do parafii archidiecezji.

W tym roku dzień ten poświęcony jest Republice Środkowoafrykańskiej, gdzie tamtejsi chrześcijanie „od lat doświadczają dramatu wojny, a zniszczenia i prześladowania, głód i śmierć są na porządku dziennym”.

Abp Wiktor Skworc przypomniał, że w „sercu Afryki” chrześcijanie „od lat doświadczają dramatu wojny, a zniszczenia i prześladowania, głód i śmierć są na porządku dziennym”. Posługuje tam wielu misjonarzy z Polski, wśród których jest także pochodzący z Cieszyna franciszkanin, wierny uczestnik pielgrzymek do Matki Bożej Piekarskiej - bp Tadeusz Kusy. Metropolita zaapelował o modlitwę w jego intencji oraz za wiernych powierzonej mu diecezji Kaga-Bandoro.

W komunikacie nawiązał także do swojego wcześniejszego wezwania do modlitwy różańcowej odmawianej w domach o 20.30 oraz zachęcił do lektury nowej encykliki papieża Franciszka Fratelli tutti.

Na następnej stronie cały tekst komunikatu abp. Wiktora Skworca.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..