Nowy numer 3/2021 Archiwum

Siostry Maryi Niepokalanej z Polski i Tanzanii zaprezentowały wspólne nagranie

Nagranie otwiera i zamyka śpiew płynący z Raciborza-Brzezia. To miejsce związane z niezwykłą siostrą Dulcissimą Hoffmann, kandydatką na ołtarze. POSŁUCHAJ!

W nagraniu uczestniczy znakomity Chór "Brzezie" pod dyrekcją Aleksandry Gamrot. Słyszymy go na początku i na końcu; ten chór towarzyszy siostrom śpiewającym z klasztoru w Brzeziu. Każdy z muzyków nagrywał ze swojego domu.

Część pieśni nagrały siostry w klasztorze w Brzeziu, dzielnicy Raciborza. W tym miejscu żyła siostra Maria Dulcissima Hoffmann, kandydatka na ołtarze, niezwykła dziewczyna. Zmarła w wieku 26 lat w opinii świętości. Przed śmiercią chorowała, ale swoje cierpienia ofiarowywała za kapłanów, za swoje zgromadzenie Sióstr Maryi Niepokalanej oraz za ludzi, z którymi się stykała. Ci w niewytłumaczalny sposób wracali do zdrowia. Gdy zmarła, ludzi twierdzących, że zostali uzdrowieni dzięki jej wstawiennictwu, zaczęło lawinowo przybywać i wciąż zgłaszają się nowi.

Na nagraniu usłyszymy też Siostry Maryi Niepokalanej nagrywające z Częstochowy, z Katowic, z Piszkowic niedaleko Kłodzka, z Gorzowa Wielkopolskiego oraz z Wrocławia. W tym ostatnim mieście zaśpiewały czarnoskóre siostry z Tanzanii.

Wykonana przez nie pieśń to "Barka". Siostry oraz chórzyści z Brzezia zaśpiewali ją w hołdzie dla Jana Pawła II. Nagranie do odsłuchania - poniżej.

 

"Barka"
sztofszek
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama