Nowy numer 48/2020 Archiwum

Abp Wiktor Skworc: Przypomnijmy sobie dobro, które otrzymaliśmy od naszych zmarłych

– Przypomnijmy sobie dobro, które otrzymaliśmy od naszych zmarłych – zachęcił Metropolita Katowicki abp Wiktor Skworc w „Rozmowie poranka” Radia eM. Apelował o to, aby 1 i 2 listopada skupić się na modlitwie, a niekoniecznie odwiedzać cmentarze.

Arcybiskup Wiktor Skworc zaznaczył, że modlitwa za zmarłych to wyraz pamięci o nich. – Bądźmy Kościołami domowymi – wzywał, przypominając apele o ograniczenie w tych dniach ryzyka roznoszenia wirusa. Prosił o wzajemną pomoc sąsiedzką, zwłaszcza dla seniorów. Wyraził przekonanie, że w ostatnim czasie przybywa nam intencji modlitewnych.

Metropolita katowicki przypomniał „Apel Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski w sprawie ochrony życia i pokoju społecznego” i zawarte w nim wezwanie do polityków i wszystkich uczestników debaty społecznej o dogłębne analizowanie przyczyn zaistniałej w Polsce sytuacji i szukanie dróg wyjścia w duchu prawdy i dobra wspólnego, bez instrumentalizowania spraw wiary i Kościoła. Podkreślił, że akurat tego dnia, kiedy biskupi przyjmowali tekst apelu papież Franciszek wezwał Polaków do ochrony życia.

Pasterz lokalnego Kościoła zaznaczył, że z diecezją Nicei, gdzie wczoraj doszło do zamachu terrorystycznego w bazylice Notre Dame, wiele łączy archidiecezję katowicką. W samej Nicei pracuje trzech księży posłanych z archidiecezji katowickiej. Abp Wiktor Skworc wystosował wczoraj telegram z kondolencjami do biskupa i wiernych diecezji Nicea.

Cała "Rozmowa poranka":

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama