Reklama

Archidiecezja. Kondolencje dla Biskupa i Kościoła w Nicei

Metropolita katowicki przesłał telegram z kondolencjami dla Biskupa Andre Marceau i wszystkich wiernych diecezji Nicea w związku z tragicznymi wydarzeniami w tamtejszej bazylice Wniebowzięcia NMP.

Od kilkunastu lat archidiecezja katowicka współpracuje z diecezją nicejską, w której posługuje duszpastersko kilku księży z archidiecezji katowickiej.

Publikujemy tekst telegramu:

Ekscelencjo,
Czcigodny Księże Biskupie,

z głębokim smutkiem przyjąłem informację o zamachu, który miał miejsce w dniu dzisiejszym, 29 października br. w bazylice Notre-Dame de l’Assomption w Nicei.

Bożemu miłosierdziu polecamy ofiary przerażającego aktu przemocy, ich rodziny, a także wszystkich dotkniętych tą tragedią. Nasz ból jest tym większy, że dotyczy ona osób modlących się i posługujących na co dzień w kościele.

Dramat ten poruszył nas tym bardziej, że w diecezji nicejskiej od wielu lat pełnią duszpasterską posługę księża z archidiecezji katowickiej, w tym trzech w samej Nicei.

W tym trudnym czasie żałoby przesyłam Księdzu Biskupowi, tamtejszemu Kościołowi i społeczeństwu, wyrazy jedności Kościoła katowickiego, jego duchownych, osób konsekrowanych i wiernych świeckich, powierzając w tych chwilach Chrystusowi zmartwychwstałemu naszą nadzieję i wiarę, że „w życiu i śmierci należymy do Pana” (por. Rz 14,8).

Z wyrazami modlitwy i jedności w Panu.
Abp Wiktor Skworc, Metropolita katowicki

Katowice, 29 października 2020 r.

***

W diecezji Nicea pracuje m.in. ks. Rafał Bogacki.

Poniżej artykuł o jego francuskiej posłudze, który ukazał się na łamach Gościa Katowickiego (nr 32/2020)

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..