Nowy numer 09/2024 Archiwum

Katowice. Restauratorzy zwolnieni z czynszów

Restauratorzy, którzy wynajmują miejskie lokale w Katowicach będą przez miesiąc zwolnieni z czynszów - taką decyzję podjął prezydent Marcin Krupa. To element reaktywacji wdrożonego wiosną Katowickiego Pakietu Przedsiębiorcy.

Zgodnie z decyzją rządu, w związku z zagrożeniem epidemiologicznym i rosnąca liczbą zakażeń koronawirusem, od soboty cała Polska została uznana za strefę czerwoną, z dodatkowymi obostrzeniami. Przez najbliższe dwa tygodnie restauracje, kawiarnie i bary będą zamknięte; mogą wydawać dania tylko na wynos.

"Podjąłem decyzję, by reaktywować Katowicki Pakiet Przedsiębiorcy w zakresie zwolnienia z czynszów w miejskich lokalach dla katowickich restauratorów na okres jednego miesiąca. Rozmawiałem z wieloma przedstawicielami tej branży, którzy mówią, że mogą nie przetrwać kolejnego okresu, w którym ich firmy będą zamknięte. Dlatego, jako miasto, ponownie chcemy pomóc tej branży” - napisał prezydent Krupa na Facebooku.

Szczegółowe rozwiązania mają zostać przedstawione w najbliższą środę. Lokalne władze mają bazę restauratorów, którzy korzystali wiosną z pakietu adresowanego do przedsiębiorców. W najbliższych dniach będą ponownie informowani, w jaki sposób mogą uzyskać zwolnienie z czynszu.

Z wdrożonych wiosną programów osłonowych w ramach walki z pandemią skorzystało ponad dwa tysiące podmiotów z Katowic. „Będziemy elastycznie i niezwłocznie reagować, jeśli obostrzenia miałyby być przedłużone – aby w ten sposób pomóc katowickiej gastronomii” - oświadczył prezydent.

Wśród wprowadzonych wiosną w Katowicach rozwiązań dla przedsiębiorców znalazły się zwolnienia z czynszów i opłat dzierżawnych, podatków od nieruchomości, a także doradztwo kryzysowe. Lokalny samorząd przygotował wówczas także pakiety dla instytucji kultury i organizacji pozarządowych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy