Nowy numer 48/2023 Archiwum

Abp Skworc do służby zdrowia: Szacunek i wdzięczność za waszą pracę i poświęcenie

Metropolita katowicki przygotował okolicznościowe słowo do lekarzy i ich współpracowników z okazji przypadającego 18 października patronalnego święta św. Łukasza

- Trwajcie zatem w wiernej służbie człowiekowi, „utulajcie” egzystencjalny „płacz ludzkości” zgodnie z wymogami sumienia i na miarę dostępnych możliwości -

W swoim słowie abp Wiktor Skworc podziękował za zaangażowanie w podejmowaniu powierzonych zadań i obowiązków. - Każdego dnia z poświęceniem i oddaniem walczycie o cenny dar, którym jest ludzkie życie. Udzielacie pomocy w stanach zagrożenia zdrowia i niesiecie nieocenioną pomoc ludziom w dramatycznych nieraz okolicznościach - podkreślił metropolita.

Wyraził wdzięczność za trud związany z walką z epidemią COVID-19. - Nie sposób znaleźć słów, aby wyrazić szacunek i wdzięczność za Wasze poświęcenie oraz związany z poważnym ryzykiem fizyczny i psychiczny wysiłek na rzecz chorych i cierpiących.

Nawiązując do przypowieści o miłosiernym Samarytaninie, metropolita katowicki zachęcił, aby z samego Chrystusa czerpać inspirację i siły do pracy. - Trwajcie zatem w wiernej służbie człowiekowi, „utulajcie” egzystencjalny „płacz ludzkości” zgodnie z wymogami sumienia i na miarę dostępnych możliwości - napisał abp Skworc.

Na koniec wszystkim tworzącym ochronę zdrowia życzył „wszelkiego dobra, bezpieczeństwa i wytrwałości oraz wiele radości z pełnienia tej wyjątkowej służby”.

Na następnej stronie publikujemy cały dokument abp. Wiktora Skworca:

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy