Nowy numer 09/2024 Archiwum

Abp Wiktor Skworc wśród chorych na COVID-19

Arcybiskup katowicki Wiktor Skworc przebywa w izolacji domowej. Zapewnia wszystkich, a szczególnie chorych, o duchowej bliskości i zaprasza do modlitwy różańcowej.

O zakażeniu, któremu uległ także arcybiskup katowicki, poinformowało 10 października 2020 roku Biuro Prasowe Archidiecezji Katowickiej.

"Zgodnie z komunikatem wikariusza generalnego bp. Marka Szkudły rozesłanym w dniu 10 października 2020 r. do parafii archidiecezji katowickiej, informujemy, że wśród chorych na COVID-19 jest także abp Wiktor Skworc" - czytamy w komunikacie Biura Prasowego. - "Metropolita katowicki po kilkudniowej kwarantannie przebywa aktualnie w izolacji domowej i podlega wskazaniom i procedurom służb sanitarnych. Zapewnia wszystkich, a szczególnie chorych, o duchowej bliskości i „zaprasza do dalszej wytrwałej modlitwy różańcowej przez wstawiennictwo Matki Bożej Piekarskiej Lekarki".

W parafiach archidiecezji katowickiej w niedzielę 11 października zostanie odczytany komunikat wikariusza generalnego bp. Marka Szkudły. Na następnej stronie publikujemy jego treść.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy