Abp Skworc: W sprawie górnictwa potrzeba "solidarnej tarczy"

- W sprawie górnictwa potrzeba solidarnej tarczy sprawiedliwości i miłości społecznej - powiedział w Radiu eM abp Wiktor Skworc, metropolita katowicki. Przypomniał, że w sytuacjach napięcia społecznego Kościół na Górnym Śląsku zawsze apelował o spokojne załatwianie konfliktów.

Metropolita zaapelował o dialog do wszystkich zaangażowanych w sprawę przyszłości branży węglowej. Wyraził nadzieję, że ten dialog nigdy nie będzie przerwany. Tym bardziej że - jak podkreślił - dziś już nie ma wielkiego społecznego poparcia dla górniczych postulatów i jednocześnie musimy poszukiwać nowych technologii produkcji energii. Swoje stanowisko w tej sprawie zapewne wyda Rada Społeczna.

Arcybiskup Skworc przypomniał, że dziś (18.09) Kościół wspomina postać patrona Polski św. Stanisława Kostki, który może być wzorem dążenia do realizacji powołania. Dodał, że dobiega końca Tydzień Wychowania Katolickiego.

Odnosząc się do przypadającego w 3. niedzielę września w Kościele w Polsce Dnia Środków Społecznego Przekazu, metropolita zaapelował, by w świecie mediów kierować się zawsze kryterium prawdy. - Jeśli wszyscy, którzy pracują w mediach, będą służyć prawdzie, to będą także służyli człowiekowi - powiedział arcybiskup.

Cała "Rozmowa poranka":

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..