Nowy numer 39/2023 Archiwum

Budżet obywatelski - ruszyło głosowanie w województwie śląskim

Koncerty, zawody sportowe, nowe atrakcje na szlakach kajakowych, nocne oglądanie meteorów... Do wyboru w Marszałkowskim Budżecie Obywatelskim jest 90 zadań - sprawdź, jakich.

Głosować można do 23 września 2020 roku za pośrednictwem strony bo.slaskie.pl (zakładka "Głosuj").

Każdy każdy mieszkaniec województwa śląskiego w czasie głosowania przyznaje w sumie 4 punkty - 1 dla zadań zgłoszonych w puli wojewódzkiej oraz 3 dla zadań zgłoszonych w pulach podregionalnych - obejmujących kilka powiatów. Możesz oddać wszystkie 3 punkty tam na jedno zadanie, albo rozdzielić je je na dwa lub trzy zadania.

Uwaga! Głosować można tylko jeden raz - dlatego podczas jednej sesji logowania należy przyznać wszystkie punkty!

Wśród zadań, na które można zagłosować w poszczególnych podregionach województwa śląskiego, jest na przykład dokładne oznakowanie szlaku kajakowego na dwóch rzekach, płynących przez ziemię rybnicko-raciborską. Chodzi o oznaczenie przeszkód na trasie, miejsc wodowania, kilometrażu; do tego na półmetku jednej z tras miałaby powstać przystań z wiatami wypoczynkowymi. Wiele projektów zgłosiła Służba Zdrowia. Między innymi szpital, specjalizujący się w leczeniu chorób płuc, chce zebrać fundusze na postawienie nowych ławeczek na zielonym terenie koło budynku.

Z kolei ośrodek odwykowy chce kupić traktor, który pomoże w utrzymaniu ogrodu. Sporo projektów dotyczy sportu - jest na przykład propozycja zorganizowania bezpłatnych kursów samoobrony dla mieszkańców, albo przygotowania zawodów biegowych czy rowerowych. Nie brakuje również zadań takich jak warsztaty edukacyjne.

Można głosować na organizację spotkań z ciekawymi Ślązakami, koncerty muzyczne, a nawet "Noc Perseidów" - czyli imprezę w sierpniu 2021 r., w czasie maksimum roju meteorów, podczas której miałaby być możliwość oglądania nocnego nieba przez teleskopy.

Podczas głosowania należy podać swoje dane osobowe (PESEL, imię i nazwisko, imię matki, na podstawie których weryfikowana będzie poprawność głosowania, tak aby każdy mieszkaniec głosował raz) oraz numer telefonu, na który zostanie przesłany kod weryfikujący. Więcej na stronie bo.slaskie.pl w zakładce "Głosuj".

Głosowanie potrwa do 23 września 2020 roku. Wyniki zostaną ogłoszone w październiku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast