Nowy numer 2/2021 Archiwum

Wiesz, co ślubujesz

– Staraliśmy się, aby zawartość była jak najbardziej praktyczna i stanowiła konkretną pomoc dla przyszłych małżonków – podkreśla ks. Zdzisław Brzezinka, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin.

Książka „Nasz ślub w Kościele” opublikowana została jesienią 2019 roku i od razu spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem. Profesjonalnie i nowocześnie wydana publikacja w interesującym kształcie graficznym rozeszła się w kilku tysiącach egzemplarzy. Księża korzystający z tej propozycji przyznają, że narzeczonym odpowiada ta forma przekazu, dzięki której mogą bardziej świadomie przeżyć ten sakrament.

W pierwszej części w przejrzysty i przystępny sposób autorzy tłumaczą, czym jest sakrament małżeństwa, starają się przybliżyć słowa przysięgi małżeńskiej, przypominają o zadaniach małżonków. Na dalszych stronach znaleźć można informacje dotyczące samej celebracji. – Zależało nam na tym, aby młodzi poznali całe bogactwo obrzędu zawarcia małżeństwa i zapoznali się z przygotowaną do wyboru liturgią słowa. Staraliśmy się także, aby zawartość była jak najbardziej praktyczna i stanowiła konkretną pomoc dla przyszłych małżonków – podkreśla ks. Brzezinka.

Jak zauważa abp Wiktor Skworc w słowie wstępnym skierowanym do odbiorców książki, „biorąc do ręki tę pozycję, czytając ją i wybierając teksty liturgiczne, czynicie celebrację waszego sakramentu małżeństwa wyjątkową. W każdym wybranym przez was tekście będziecie mówili o sobie: o tym, co jest dla was ważne, co do was przemawia, dotyka, porusza wasz umysł i serce. Będzie to dla was okazja do porozmawiania o waszych wyborach, motywacjach i wierze”.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama