Nowy numer 24/2021 Archiwum

Pierwszy tydzień wyprawy za nimi

NINIWA Team, rowerowa grupa, dowodzona przez o. Tomasza Maniurę OMI objeżdża 21 oblackich domów w Polsce.

Jest to 14. wyprawa NINIWY Team, która ma na swoim koncie m.in. Syberię, Jerozolimę i objazd wokół Morza Czarnego. W tym roku miał być lot za ocean, nowy kontynent i Wielkie Jeziora, a została piękna ojczyzna.

- Polska, zjeżdżona wzdłuż i wszerz podczas corocznych przygotowań, dzięki pandemii, doczekała się swojej pełnoprawnej wyprawy. Celem rowerzystów jest zdobycie najdalej wysuniętych na zachód, północ, południe i wschód punktów Polski, oraz odwiedzenie wszystkich 21 oblackich domów zakonnych z okazji 100-lecia Polskiej Prowincji Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej – informuje Marcin Szuścik z biura NINIWA Team.

Rowerzyści wyruszyli 20 lipca z Oblackiego Centrum Młodzieży w Kokotku, do pokonania mają 3,5 tysiąca kilometrów w 3,5 tygodnia. 970 km mają już za sobą.

Pierwszy tydzień wyprawy za nimi   W kościele św. Eugeniusza w Kędzierzynie-Koźlu. NINIWA Team

Jakie wrażenia po pierwszym tygodniu podróży? – Nie ma zderzenia kulturowego, tak jak podczas innych wypraw, jest jednak spotkanie z ludźmi. W pierwszą niedzielę rowerzyści gościli w parafii oblackiej w Poznaniu, gdzie wielokrotnie lider grupy, o. Tomasz Maniura OMI, przyjeżdżał opowiadając o wyprawach. Tym razem przyjechała cała wyprawa. Spotkania z ludźmi są bardzo wartościowe, jest to jednak wysiłek – relacjonuje Marcin Szuścik.

W drugim tygodniu jazdy grupa odwiedzi domy oblackie w Laskowicach Pomorskich, Łebie, Gdańsku, Iławie, Warszawie i w Siedlcach. Powrót rowerzystów planowany jest na 14 sierpnia.

Pierwszy tydzień wyprawy za nimi   W drodze bywają różne sytuacje...Błotna przeprawa przez rów. NINIWA Team
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama