Nowy numer 23/2021 Archiwum

Katowice. Informacje dla kierowców przed TdP

5 sierpnia kolarze ruszą w wyścigu ulicami Katowic. Tour de Pologne na Śląsku odbędzie się po raz 11. Warto zapoznać się ze zmianami, jakie zostaną wprowadzone w czasie wyścigu.

Zawodnicy w stolicy województwa pokonają trzy 16-kilometrowe rundy. Meta tradycyjnie będzie zlokalizowana pod Spodkiem. Tegoroczny Tour de Pologne będzie pierwszym etapowym wyścigiem kolarskim UCI World Tour po przerwie związanej z pandemią koronawirusa – stąd organizatorzy przewidują jeszcze większe zainteresowanie. Jednak aby impreza mogła się odbyć przewidziano szereg obostrzeń.

– Aby zapewnić wszystkim bezpieczeństwo, musimy wprowadzić pewne niezbędne ograniczenia. Cały zespół włożył ogromny wysiłek w dostosowanie wyścigu do zasad podyktowanych tą wyjątkową sytuacją. Sport uczy szukać pozytywnych stron i chcemy, aby Tour de Pologne, pierwszy etapowy wyścig UCI World Tour po długiej przerwie, niósł takie pozytywne przesłanie – mówi Czesław Lang, Dyrektor Generalny Tour de Pologne.

Entuzjaści kolarstwa muszą pamiętać, że dopuszczone jest kibicowanie na trasie przejazdu, lecz należy zachować zasadę dystansu społecznego. Organizatorzy zachęcają również do ubierania maseczek. W tym roku zarówno start, jak i meta nie będą odbywały się z udziałem publiczności. Nie stanie również tradycyjne miasteczko sponsorskie. Teren mety, czyli plac przed Spodkiem, będzie niedostępny dla kibiców. Nie zaplanowano także spotkań fanów z kolarzami.

Ważne są również informacje dla kierowców. Kolarze na ulicach Katowic pojawią się ok. 17.00 5 sierpnia. Zmiany w organizacji ruchu udało się w tym roku ograniczyć tylko do tego dnia, jednak wprowadzone będą one zdecydowanie wcześniej, niż zaplanowano przejazd kolarzy. Parkingi w Strefie Kultury będą wyłączone z użytkowania przez cały dzień 5 sierpnia. Od 13.00 zamknięty będzie przejazd aleją Korfantego (odcinek od pętli Słonecznej do Rynku).


Szczegółowe informacje na następnej stronie

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama